הכנות לשילוב שתי מיטות נוער בחדר

שני הילדים שלכם גדלו והגיע העת להחליף את מיטת הילדות שליוותה אותם מגיל צעיר בזוג מיטות נוער איכותיות? חוששים מצמצום משמעותי של המרחב החדר ומתלבטים כיצד לשלב בין שתי מיטות נוער נפרדות בחדר אחד? לפניכם מספר עצות שימושיות בעיצוב חדר נוער הכולל שתי מיטות נוער ליצירת חדר באווירה רגועה ונעימה לבני הנוער. 

 

הכל עניין של מיטה נכונה וקומפוזיציה יעילה

מגיע השלב שהילדים דורשים מיטה גדולה יותר, שהמרחב הפרטי משמש לאירוח, ששולחן הכתיבה קטן מדי ויש דרישה להצטייד בריהוט עבור חדר נוער. הבסיס לכל זה זו מיטת נוער, רחבה וגדולה יותר, מיטת במה או מיטה וחצי, מיטה בממדים גדולים. הבעיה היא שלפעמים החדר אינו מספיק לשתי מיטות גדולות ויש צורך בקומפוזיציה מיוחדת לשילוב שתי מיטות נוער. אז מה עושים?

 

ראשית, לגשת למדידה

לפני שהגעתם למעמד הרכישה, חשוב שתמדדו את החדר ואף תגיעו מצוידים בסקיצה של החדר, כדי שהמוכרים המנוסים שלרוב באים גם מתחום העיצוב או בעלי רקע בעולם העיצוב, ידעו להתאים לכם את מיטות הנוער המתאימות ביותר ואף יסבירו לכם כיצד למקם אותה בדרך אופטימאלית. בכל מקרה, אל תשכחו למדוד רוחב, אורך וגובה התקרה וציינו בסקיצה מיקומים של חלונות ודלתות, אורכם וגובהם. כמו כן, ציינו אם יש רהיטים מאסיביים אחרים דוגמת ארון בגדים או שולחנות כתיבה והיכן הם ממוקמים למען השתלבות מוצלחת של מיטות נוער בחדר. מיטת נוער צרה, יותר מקום בחדר.

העדיפו מיטת נוער בגודל סטנדרטי ולא מיטה וחצי, כיוון שמעטים החדרים בהם ניתן לכלול שתי מיטת וחצי והיות ואינכם רוצים שאחד מהילדים יהיה זה שמתפשר ומרגיש מקופח עקב הנסיבות. העדיפו מיטות סטנדרטיות שתוכלו למקם בשני צידי החדר כדי לאפשר מרחב משותף המוגדר כשני חללים, כשכל אחד מהילדים זוכה במנת פרטיות. מיטות במה ליחיד (90 ס"מ רוחב) מהוות פיתרון מצוין ויוצרות חלל מינימליסטי ומרווח יותר, אוורירי ובעל אווירה נעימה.

 

מיטה אחת לשניים

אם החלטתם שאין לכם מספיק מקום לשתי מיטות נוער, תוכלו להצטייד במיטה אחת שנפתחת לשתי מיטות, כשאחת היא מיטה נשלפת שניתן לשלב בחזרה לקונסטרוקציה כדי שבחדר תהיה מיטה אחת ולא שתי מיטות וכך תחסכו הרבה מקום. העדיפו מיטה נפתחת עם חלק עליון עם מזרן בעובי 10 ס"מ ומיטת "חבר" עם מזרן בעובי 8 ס"מ שמספק תנאי שינה טובים וניתן להפרדה בזמן שינה יומיומית, כך שאתם למעשה מרוויחים שתי מיטות במודל אחד. פתרונות אחסון נלווים כדי לחסוך מקום ובלגן צפוי בחדר (כשיש שני בני נוער פלוס חבריהם כשאלה באים לבקר), כדאי להשתמש במיטה גם כרהיט פונקציונאלי ולכן, ההמלצה היא להזמין מראש מיטות נוער מצוידות במגירות. שתיים או שלוש מגירות בצד המיטה יהוו שטח אחסון נרחב נסתר יחסית מהעין.

 

 

 

 

 

  • facebook.jpg
  • twitter.jpg
  • youtube.jpg
  • Pinterest-Logo-Vector-by-Jon-Bennallick-02.png
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now