מיטות נוער -כשהבריאות תופסת מקום

בשנים האחרונות ברור לכולנו שהבריאות היא חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב. המודעות לבנייה ירוקה, סביבה ירוקה, זיהום אוויר מול תהליכי מיחזור, מעבר לאוכל אורגני ועוד שינוי את חיינו, את התפיסה שלנו ואת ההרגלים שלנו ושל ילדינו. 

כשאנחנו מעניקים לילדינו מרחב מגורים, בין אם הם זה עתה נולדו ובין אם הם כבר מסיימים חטיבת ביניים ועולים לבית ספר תיכון, אנחנו חייבים לתת להם את הטוב ביותר מבלי להתפשר על אלמנטים כמו בריאות.

 

הבריאות מתחילה בחומרים מהם עשויים הרהיטים שאנחנו משלבים בחדר, בין אם זו מיטה, ארון או שולחן כתיבה ובין אם פריטים משלימים. לרהיטים בריאים יש ערך רב, כיוון שהילדים שלנו נושמים את החומרים מהם עשוי הרהיט, במיוחד כשהם נמצאים ומבלים בחדר שלהם שעות רבות. 

מיטות נוער מוצעות בשלל עיצובים כיום: עיצוב בסגנון יפני, עיצוב נוסטלגי, וינטאג', כפרי, אצילי ומלכותי ועד מודרני, תוסס וטרנדי. אך השאלה הנשאלת היא, כיצד יוצרים את השינוי הבריאותי? 

התשובה לכך טמונה בבחירת מיטות נוער מחומרים בריאים ואיכותיים שעומדים בתקנים המחמירים ביותר.

לפניכם מספר המלצות חשובות בבחירת מיטות נוער בריאות יותר.

 

הכל מתחיל בעץ

קיימים סוגים רבים של עצים, אך חשוב מאוד לבחור מיטות נוער עשויות מעץ מלא. עץ מלא הינו עץ בריא יותר, המביא את הטבע הביתה. לעץ המלא השפעה דרמטית על הבריאות וגם על אורח החיים. מבחינת תחזוקה הוא נהדר, הוא משתבח עם השנים, עמיד מאוד וניתן לחוש את העמידות והחוזק שלו. אם חשוב לכם גם הקשר לאיכות הסביבה, דעו לכם כי בהאוס אין משתמשים בעצים העומדים בתקן שנקרא PEFC שלמעשה חותר לאיזון אקולוגי ומשמעותו היא, שעל כל עץ הנכרת, נשתל עץ חדש וכך שומרים על הרמוניה בטבע.

 

ומה עם הצבעים?

כפי שבוודאי שמתם לב, תוכלו לבחור מיטות נוער בגוונים שונים כשההמלצה היא כן ללכת על הגוונים הבהירים והרגועים, כמו לבן או תכלת, ולמי שמחפש טאץ' עליז יותר – בנגיעות עדינות של סגול, כתום, ורדרד. אבל כמובן שמעבר לתרומה האסתטית, קיימת חשיבות רבה לצבעים בהם עושים שימוש. חשוב מאוד שהצבעים יהיו מבוססים על מים, תערובות אקריליות וחומרים מינרלים בלבד, כדי שהצבע יהיה ידידותי למשתמש ונעים לנשימה.

 

על דבקים וכימיקלים

דבקים רבים מכילים כימיקלים מסוכנים ולכן, בעת בחירת חדרי נוער ובעיקר מיטות נוער, יש להקפיד על כך שבעת בנייה ועיצוב המיטה נעשה שימוש בדבקים ללא כימיקלים רעילים וכי הדבק עומד בתקן המחמיר V2A. כמובן שעל אותו עיקרון, כדאי לבדוק כבר שנעשה שימוש בלכה בשלב הגימור, וכי הלכה נטולת מתכות כבדות ופורמלדהיד.

 

אם אינכם בטוחים לגבי טיב החומרים והצד הבריאותי, חשוב מאוד להתייעץ עם המעצבים, האדריכלים או המוכרים בחנויות שיסבירו לכם בצורה מקיפה ולעומק על החשיבות הבריאותיות שיש לבחירת רהיט.

 

  • facebook.jpg
  • twitter.jpg
  • youtube.jpg
  • Pinterest-Logo-Vector-by-Jon-Bennallick-02.png
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now